Ameliyat sonrası sertleşme sorunu yaşar mıyım? Penisim de his kaybı olur mu?


Kesinlikle hayır. Ereksiyon yani sertleşme kapasitesinde hiçbir değişiklik olmaz. Tam tersine ameliyat sonrası bireyin özgüveni artacağı için cinsel istek ve arzularında artma görüyoruz.

Ameliyat ne kadar sürüyor?


Yapılan prosedürlere göre ameliyat zamanı değişir. Toplamda 1 ile 2 saat arası sürer.

Anestezi olarak ne kullanılıyor?


Genel anestezi, epidural denilen belden anestezi ve lokal destekli sedasyon anestezileri kullanılabilir.

Ameliyat sonrası evime gidebilir miyim?


Ameliyat sonrası verilen anestezinin vücuttan atılması beklenir. Ameliyatı olan birey aynı gün evine dönebilir.

Ameliyat sonrası işime, sosyal yaşantıma ne zaman dönebilirim?


Ameliyat sonrası penisi elastik bir bandaj ile sarıyorum, bu bandaj iki gün kalıyor. 2 gün evlerinde istirahat etmeleri yeterli, üçüncü gün banyo yapıp; kendilerinin yapabileceği oldukça basit bir penis masajı başlıyorum. Sonuç olarak ameliyattan iki gün sonra rahatlıkla normal işlerine dönebilir.

Penis büyütme ameliyatı sonrasında işeme sıkıntım olur mu?


Penis büyütme ameliyatında üretra dediğimiz idrar kanalına hiçbir müdahale yapılmaz. İdrar yapmalarında kesinlikle hiçbir sıkıntı olmaz..

Penis eğriliğim de var ve penis büyütme ameliyatı olmak istiyorum. Aynı seansta olur mu?


Bu tip hastalarda muayene ve eğriliğin penisinin neresinde ve eğriliğin ne kadar olduğu oldukça önemli. Penisin baş kısmına yakın olan penis eğriliklerin de aynı seans kalınlaştırma da yağ kayıp oranlarının oldukça fazla olduğunu tespit ettik. Bu tür hastalara iki seans ameliyat önermekteyim. İlk seansta pilikasyon dediğimiz penis eğriliğinin düzeltilmesi(hastanın isteği doğrultusunda sadece penis uzatma eklenebilir.) takiben ilerleyen dönemlerde penis büyütme ameliyatının yapılması çok daha doğru olacaktır.

Penis büyütme ameliyatından sonra penisim sarkar mı?


Ligamentolizis denilen üstten yaptığım ameliyatta fundiform ligamanin tamamını; daha derinde olan suspansör ligamanın bir miktarını serbestleştiriyorum. Eğer bu derinde olan suspansör ligamanın tamamı kesilirse peniste ereksiyonda instabilite ve sarkma olabilir.(Burada bu ameliyatı yapan cerrahın tecrübesi oldukça önemli.)Üstten yapılan ligamantolizis denilen ameliyattan sonra çok az bir miktar ereksiyon açısı azalabilir yani penis sertleşmiş haldeyken yukarı değil hafif karşıya bakabilir.

Ameliyattan sonra ne zaman ilişkiye başlarım?


Yaklaşık 4 hafta mastrubasyon da dahil cinsel aktivitelerden kaçınılmasını gerekir.